همکاران
مهندس فرشته سپهری
مدیر دوره های آموزشی فناوری اطلاعات

تلفن داخلی: 6411
تلفن مستقیم: 31136411

پست الکترونیک: fsepehri@itc.usb.ac.ir

 

خدمات

واحد آموزش مركز كامپيوتر دانشگاه به عنوان يكي از مراكز پيشرفته آموزشی، آموزش دوره هاي IT , ICDL و نرم افزارهاي تخصصي و همچنين آموزش اساتيد-كاركنان- دانشجويان را جزو اهداف محوري خود در امر ارتقا سطح دانش افراد در شاخه IT يا تكنولوژي اطلاعات قرار داده است كه اين دوره ها با دراختيار داشتن اساتيد مجرب و كارآزموده در بهترين شرايط آموزشی و با کلاسهای مجهز و بهره گيري از كتب جديد و تهيه جزوات آموزشی برگزار می گردد.

در این واحد کلا پنج کلاس داریم.یک کلاس کارگاهی،دو کلاس آموزشی و دو کلاس ویدئو کنفرانس. دوره های آموزشی برای عموم متقاضیان به شرح ذیل در کلاسهای آموزشی وکارگاهی برگزارمی گردد.

 

1- دوره های آموزشی مقدماتی

ضمنا كلاس مونتاژ كامپيوتر(مونتاژ لپ تاپ و آموزش نصب ویندوز ۷و ۸) در سه روز آخر هفته برگزار مي­گردد.

2- دوره های آموزشی تخصصی

همچنین کلیه دوره هایی که برای کارمندان دانشگاه به صورت ضمن خدمت به دستور معاونت طرح و برنامه در نظر گرفته می شود،درواحدآموزش مرکز کامپیوتر برگزار می گردد.

 

معرفی ویدئو کنفرانس:

 

گستردگی جغرافیایی کشورها از یکسو، کمبود نیروی انسانی متخصص در علوم مختلف و افزایش هزینه‌های کاری از سوی دیگر، منجر به عدم دسترسی سازمان‌ها و شرکت‌ها به همة منابع مورد نیاز شده است. ویدئوکنفرانس یک فناوری منحصر به فرد است که برقراری ارتباط صوتی و تصویری (به صورت زنده) افراد را در مکانهای مختلف با فواصل مختلف امکان‌پذیر می‌نماید.هزینه‌های سرسام‌آور جابجایی اساتید، متخصصین و مدیران مجموعه‌ها برای برگزاری نشست‌های گوناگون به صورت هزینه‌های آشکار و نیز از دست‌دادن بخش قابل توجهی از زمان، نیرو و بازده کاری و فکری این افراد، به عنوان هزینه‌های پنهان، نیاز بسیاری را برای به کار‌گیری از فناوری‌های مدرن ارتباطی به خصوص ویدئوکنفرانس ایجاد کرده است.در کنار امکانات ارتباطی ویدئوکنفرانس، با بهره‌گیری از این سیستم می‌توانید در یک زمان واحد در چندین مکان حضور داشته باشید. امکانی که تنها با استفاده از این تکنولوژی میسر خواهد بود.

 

تمایل بشر امروز به برقراری ارتباط آنلاین با سایر افراد جامعه منجر به این شده که تقاضا برای تجهیزات ارتباط ویدئویی روندی صعودی
داشته باشد. در این میان بکارگیری امکانات موجود و روش‌های جدید در جهت افزایش درآمد و بهینه‌سازی و مدیریت هزینه‌ها امری اجتناب پذیر است که تجهیزات و نرم افزارهای ویدیو کنفرانس نقش پررنگی را در خدمت رسانی به کسب و کارها برعهده دارند.ویدئو کنفرانس عبارت است از برقراری ارتباط همزمان و زنده صوتی و تصویری بین دو یا چند مکان مختلف ، بطوریکه گویی افراد در یک اتاق و دور یک میز نشسته و با یک دیگر گفت و گو می کنند. استفاده از تکنولوژی ویدئو کنفرانس افراد را قادر خواهد ساخت تا فایل های کامپیوتری ،نمودار ها ، ویدئو های تجاری یا هر فایل تصویری قابل نمایش را برای طرف مقابل خود ارسال و پخش نمایند.

در نگاه اول کاهش هزینه ناشی از استفاده از این تکنولوژی ارتباطی بارزترین دلیل گرایش به سمت آن به نظر می رسد. اما مزایا و ویژگیهای فراوان دیگری در استفاده از ویدئو کنفرانس ها و جلسات آنلاین برای کسب و کارهای تازه تاسیس نهفته است که در ادامه مطلب آنها را با هم مرور خواهیم کرد.

۱) صرفه جویی و کاهش هزینه ها

۲) بهبود کیفیت زندگی

۳) ارتباطات موثر

۴) راحتی برقراری ارتباط

۵) دسترسی به منابع پراکنده

۶) افزایش بهره ور

۷) آموزش از راه دور

۸) پزشکی از را دور

9) استفاده بهینه از منابع انسانی و مدیرت آنها

 

پاره ای ازکاربردهای ویدیوکنفرانس

 

* بازگشت سرمایه مطلوب باکاهش هزینه‌های جلسات حضوری          

* حضورهمزمان درچندمکان مختلف بااستفاده ازویدئوکنفرانس

* صرفه جویی درزمان وسرعت بخشیدن به فعالیت‌های سازمانی

* حذف مخاطرات ومشکلات ناشی ازسفر‌های درون وبرون شهری با نصب سیستم ویدئوکنفرانس

* برپایی سیستم آموزش ازراه دور ودانشگاه مجازی

* امکان ارائه خدمات درمان ازراه دور

* برگزاری جلسات منظم وغیرمتمرکز بین مدیران سازمان‌هاو شرکت‌ها

* ارتباط مستمر با دپارتمان‌هاو یاشرکت‌های زیرمجموعه

* برپایی جلسات درهرموقعیت زمانی ومکانی و حتی شرایط نا مساعدجوی

* برپایی جلسات وسمینار‌های بین‌المللی در قالب مشاوره، تجارت الکترونیک، سیستم‌های تصمیم سازو ..

* برپایی ارتباط امنو رمزنگاری شده برای جلوگیری ازهرگونه نفوذ و شنود

* امکان تبادل عکس، فیلم، اسلایدو ... ازطریق به اشتراک گذاری تصاویرکامپیوتری

* کلاس های ویدئو کنفرانس : به منظور برگزاری کلاس های درسی گروه های آموزشی که اساتید درس به علت عدم حضور در زاهدان قصد برگزاری کلاسها را از راه دور دارند و همینطور برگزاری دفاع پایان نامه های دانشجویی که نیاز به سیستم کنفرانس از راه دور دارند.