Empty
Click + to add content
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 21 خرداد 1398

  اجرای فاز دوم اتصال فیبرنوری به منازل

امتیاز: Article Rating

 

مرحله اول از فاز دوم اتصال منازل به شبکه بر بستر فیبرنوری FTTH (Fiber To The Home ) با اجرای زیرساخت ارتباطی فیبر نوری کوی اساتید دانشگاه سیستان و بلوچستان به اتمام رسید. این پروژه با هدف تغییر بستر ارتباطی فرسوده (کابل مسی مربوط به 40سال قبل) و کاهش اختلالات در اینترنت مجتمع مسکونی، یکی از مهم ترین برنامه های راهبردی مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه سیستان و بلوچستان می باشد که به همت کارشناسان این مدیریت در حال پیاده سازی و انجام تست های اولیه می باشد.

در این مرحله با حفاری و انتقال فیبر نوری به درب منازل در مجموعه منازل دبیرستان و  پردیسان ( پردیسان 1 تا 7)، امکان اتصال حدود 90 واحد مسکونی به شبکه فیبر نوری دانشگاه امکان پذیر گردید.

در پروژه FTTH ، به جای استفاده از کابل مسی از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات تا منازل مسکونی استفاده می شود و با استفاده از آن، می توان سرویس های گوناگونی از جمله تلفن، اینترنت، سرویس های چند رسانه ای و دیگر سرویس های بر بستر دیتا را برای پاسخگویی به نیازهای اساتید محترم با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی تامین نمود.

لازم به ذکر است پس از انجام تست و کسب تاییدیه های لازم، در خصوص نحوه واگذاری و دریافت سرویس فوق به اعضاء محترم هیات علمی اطلاع رسانی خواهد گردید.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز